אדם בן כלב, יורם קניוק

אדם בן כלב

אדם בן כלב

יורם קניוק

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: ידיעות ספרים
שנה:
2005
אורך:
15:12:36
קריינים: יובל בן-עמי
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר מוקלט - "אדם בן כלב" מאת יורם קניוק:
אדם בן כלב נחשב לאחד הספרים המהפכניים בספרות הישראלית ולאחת מנקודות המפנה בייצוג ובתפיסת השואה בספרות. הספר שראה אור לראשונה בשנת 1968, הקדים את זמנו בשנים רבות. במרכזו ניצב אדם שטיין, יהודי שניצל מן המשרפות בזכות כישרונו הגדול כליצן. תפקידו של אדם במחנות היה לשעשע את הצועדים אל מותם (ובתוכם בני משפחתו שלו) בדרכם האחרונה, ולשמש גם ככלבו של מפקד המחנה. הציבור הישראלי התקשה אז לעכל את הספר הטרגי-קומי, שבססגוניותו, בפנטזיות שביטא ובשאלות שהעז להעלות ביחס לשואה חרג מאוד מן המקובל עד אז בספרות ובשיח התרבותי. ואף על פי כן, מאז ועד היום הספר נדפס במהדורות הצג יותר חוזרות ונשנות, תורגם ל-51 שפות וזכה לביקורות נלהבות ברחבי העולם.

יורם קניוק היה הראשון להתמודד עם השואה באמצעים כגון גרוטסקה ואבסורד – אדם בן כלב בוחן את החוויה הבלתי-נתפסת של השואה, את האובדן ואת קריסת כל מערכות הפרשנות שבאו בעקבותיה, דרך המקום שבו מיטשטשים הגבולות בין מציאות לבדיון, בין צדק לרשע, בין הומור לאימה ובין שיגעון לשפיות. הספר עוּבד למחזה והוא מוצג בהצלחה בתיאטרון גשר זה שנים רבות בארץ ובעולם.

עיבוד קולנועי של הספר עלה לאקרנים בבימויו של פול שרדר. בסרט מככבים שחקנים רבים וידועים, ביניהם ג'ף גולדבלום, וילם דפו ואיילת זורר.

**בגלל אורכו של הספר הוא מחולק לשני חלקים המאוגדים יחד בקובץ מסוג RAR. קובץ המאפשר הורדה אחת מהמחשב במקום הורדת כל חלק בנפרד.
מצורף קישור להורדת תוכנה לפתיחת קבצי RAR

לאחר ההתקנה לוחצים על הקובץ, וגוררים החוצה את שני חלקי הספר מתוך החלון שנפתח.
הצג פחות
הוספה למשאלות