אחותי כלה והגן נעול, גלית דהן-קרליבך

אחותי כלה והגן נעול

אחותי כלה והגן נעול

גלית דהן-קרליבך

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: זמורה ביתן
שנה:
2010
אורך:
09:57:42
קריינים: רות שמחוני
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר מוקלט - "אחותי כלה והגן נעול" מאת גלית דהן-קרליבך:
"כשמדברים על ירושלים, חשוב שיהיה 'ניחוח', רצוי שיהיה 'צלול כיין'. כשמתעסקים בקלישאות יש לנהוג כמו במעבדה, ללבוש כפפות מגן, כי אי־אפשר לדעת מה יתפוצץ, או איזה בקבוק ישחרר סוד אפל. בזהירות־בזהירות כדאי לבדוק: האם באמת האוויר כה צלול? באילו חלקים של העיר? ובכלל, באיזה סוג של יין בדיוק מדובר?"
בבית ירושלמי עתיק ומבוצר מתגוררות ארבע נשים: התאומות טלוש הכעורה ואפי היפהפייה, אמן השתקנית וסבתן הססגונית. הן מתנזרות מגברים בשל קללה משפחתית עתיקה, ובטבורה של העיר המודרנית מצייתות לציוויי העונות והטבע ואינ הצג יותר ן סרות למרותו של איש. אך האידיליה המשפחתית נשברת לרסיסים כשאפי יוצאת בהכרזה דרמטית — היא מתחתנת.
לא רק ההכרזה הזאת פורעת את סדרי חייהן של גיבורות הספר, אלא גם גלית דהן קרליבך עצמה, שנוטעת אגדות רק כדי לגזום אותן בהינף יד משועשע, מפזרת קלישאות רק כדי לנתץ אותן בהומור ובחן, וזורעת גרעיני אקזוטיקה יפהפיים המלבלבים ליצירה מפתיעה.
אחותי כלה והגן נעול הוא רומן שבו סודות משפחתיים, מבצעי הצלה נועזים, רוחות ושדים דרים בכפיפה אחת בבית אבן מוקף חומה ובלבו טמון, כגלעין כמוס בפרי, סיפור ילדותה של סבתא שרה, הסוחף את הקורא אל הרי האטלס הנישאים.
גלית דהן קרליבך, ילידת שדרות, בת 29, מתגוררת בירושלים, מורת דרך, נשואה ואם לשניים. מסות, סיפורים קצרים וקטעי שירה שלה התפרסמו ב"מאזניים", "פנים", "מקור ראשון" ו־"YNET".
הצג פחות
הוספה למשאלות