הדינוזאור מרמת גן, רונית ש' דינצמן

הדינוזאור מרמת גן

הדינוזאור מרמת גן

רונית ש' דינצמן

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "הדינוזאור מרמת גן" מאת רונית ש. דינצמן:
אמא התקשרה לפרופסור פיש: "אני לא יכולה יותר!" קראה ביאוש, "אורי ואני לא תארנו שזואי יגיע לגודל כזה! מתי הוא יפסיק לגדול?!" "גברת כהן," אמר פרופסור פיש, "אני רק יכול להרגיע אותך, שגבהם של הדינוזאורים הגדולים ביותר לא עלה על שנים- עשר מטרים..."
ביום קיץ לוהט, לנגד עיניו המשתאות של אוֹרי, בוקע מתוך סלע שבקצה גן ברמת גן, יצור קטן וירקרק. מראשו של היצור מזדקרת קרן קטנה, ידיו זעירות, בטנו עגלגלה, רגליו שמנמנות וזנבו קצר. אורי המופתע והנרגש אוסף אותו בכפותיו ונושא אותו בזהירות הביתה. למחרת נוסעים אורי ואמו למחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת ירוש הצג יותר לים ומוסרים את היצור המוזר לידיו של פרופסור פיש הנודע. לא עוברים ימים רבים ובמסיבת עיתונאים רבת משתתפים חושף הפרופסור מיידע מדהים – היצור המוזר הוא דינוזאור תינוק! והביצה ממנה בקע, הוטלה בעידן המזוזואיקון ושרדה באורח פלא מיליוני שנים. נרגש מהגילוי מעניק הפרופסור המכובד לתינוק הזעיר את השם המדעי אוֹריזאוּרוּס על שמו של אוֹרי.
אורי ואמו, שנקשרו לדינוזאור הפעוט, מחליטים לגדל אותו בביתם, ומכנים אותו זוֹאִי - מילה שפירושה בלטינית – חיים. מכאן ואילך מגוללת המחברת את הקשר המיוחד הנרקם בין אורי לזוֹאי – החל מהרגע שהייצור הזעיר נרדם בנעל הבית של אמא ועד שהוא הופך לדינוזאור ענק, שאפילו חצר הבית המשותף אינה יכולה להכיל אותו עוד והם נאלצים להיפרד ממנו ולמסור אותו לספרי ברמת גן.
הצג פחות
הוספה למשאלות