הפיתוי של ברוריה, אברהם קושניר

הפיתוי של ברוריה

הפיתוי של ברוריה

אברהם קושניר

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד
שנה:
2017
אורך:
11:43:14
קריינים: תמר לוין
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - ״הפיתוי של ברוריה״ מאת אברהם קושניר:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש אפריל בשנת 2018, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
רב פקד שושנה זבולוני היא חוקרת משטרה ירושלמית, ותיקה ומנוסה, אשר כבר ראתה את הכל, או כך נדמה לה, עד שנתבקשה לפענח תעלומה מרתקת מן העבר הרחוק, שאיש עוד לא העז לפצח עד עתה. היא יוצאת למסע בלשי מפותל, אל פרשיה מסתורית מלאת יצרים, אינטריגות ומאבקי כוח, שבמרכזה דמותה המסקרנת והמרדנית של ברוריה, אשתו של רבי מאיר.
הפיתוי של ברוריה הוא רומן עוצר נשימה, המעמת את גיבוריו עם ערכי יסוד משתנים וחושף סוד נורא שהחברה הצג יותר הדתית והחרדית מנסה להעלים זה מאות בשנים.
ספר חובה לכל מי שמבקשת לברר את צמאונה לנגוס מעץ הדעת, ושל כל מי שמבקש להבין את הצימאון הנשי המרתק הזה.
"דמותה של ברוריה ועיצובה מעניינת אותי שנים רבות וחקרתי ולימדתי יצירות ספרותיות שהתמודדו עם הדמות המורכבת והמאתגרת הזו. משום כך הייתי סקרן לקרוא את הפיתוי של ברוריה, ואכן קראתיו בהתענינות גוברת והולכת. בתחילה לא הבנתי את הקשר בין חוקרת המשטרה שושנה, לבין דמותו של רבי מאיר ורעייתו ברוריה. אולם תוך כדי קריאה התפעלתי להיווכח עד כמה הקשר הזה נהיה יותר ויותר אמיץ. התפעלתי מהאוטנטיות המשכנעת של עולם משטרת ישראל המתואר בספר, ומשלבי ההתקרבות של שושנה וצוותה לעולם האגדה התלמודית על רבדיו הגלויים והסמויים, התקרבות הדרגתית מעמיקה ואף מפתיעה.
הפיתוי של ברוריה פותח וסוגר מנעול, חושף ואף מכסה, מפענח חידה ומשאירה חידתית. רומן היסטורי ואקטואלי בעת ובעונה אחת, שיש בו ייחודיות שמן הראוי להביאה לקהל שוחרי הספרות העברית".
פרופסור [אמריטוס] יהודה פרידלנדר לשעבר רקטור אונ' בר-אילן וראש החוג לספרות עם ישראל ולספרות משווה.
אברהם קושניר הוא במאי סדרות הטלווזיה על חכמי ספרד וחכמי אשכנז - אנשי השם, ובין עשיתו נמנים סרט הקולנוע מבצע חמניה המספר את תהליך הפיכתה של ישראל למעצמה גרעינית וסרט הקולנוע ברוריה.
על ההתמודדותו בשפת הקולנוע עם המסתורין של מעשה ברוריה, כתב מבקר הקולנוע של ידיעות אחרונות יהודה סתיו:
"אברהם קושניר ביים סרט חכם מהמעלה הראשונה. בקולנוע חסכני ותמציתי הסומך על תבונת הצופה, יצר קושניר דרמה מרתקת, משוחקת היטב, המזכירה את מיטב הדילמות המוסריות בסידרה 'עשרת הדיברות' של הבמאי הפולני קישלובסקי. ברוריה הוא הישג קולנועי ראוי להערכה, המביא כבוד רב ליוצרו".
אברהם קושניר היה הכתב לעניני כלכלה של הטלווזיה הישראלית הערוץ הראשון.הפיתוי של ברוריה הוא ספרו השני. קדם לו הספר גילוי, רומן פוליטי כלכלי שהביא את סיפורם של מגלי הנפט באבו רודס, ערב הסכם השלום עם מצרים.
הצג פחות
הוספה למשאלות