המדריך לעוזרות הבית, לוסיה ברלין

המדריך לעוזרות הבית

המדריך לעוזרות הבית

לוסיה ברלין

מחיר: 30 ₪
הוצאה לאור: אסיה
שנה:
יוני, 2018
אורך:
15:30:12
קריינים: רוני מורג
מתרגמים: דנה אלעזר־הלוי
קטגוריות: ספרים חדשים

ספרים חדשים

ספר קולי - ״המדריך לעוזרות הבית״ מאת לוסיה ברלין:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש ספטמבר בשנת 2018, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
"אז מה הם בכלל נישואים? מעולם לא הצלחתי להבין.
ועכשיו את המוות אני לא מבינה."
המדריך לעוזרות הבית מאגד את מיטב סיפוריה של לוסיה ברלין, אמנית הסיפור הקצר, שכתבה בארצות הברית משנות השישים ועד למותה ב-2004. ברלין הושוותה לאליס מונרו ולריימונד קארבר, אך קולה הנשי הייחודי, המדויק, האינטימי, העוצמתי, לא זכה בחייה להכרה הראויה.
חייה היו רצופים נסיקות וצלילות, חיים של מאבק מתמשך. ילדוּת ש הצג יותר ל נדודים בין עיירות כורים, נערת זוהר בחוגי החברה הגבוהה בצ'ילה, עקמת קשה בעמוד השדרה, אב נעדר וסב ואם מתעללים, שלושה בעלים. כאֵם חד-הורית אלכוהוליסטית ל-4 ילדים התפרנסה משלל עבודות, מעוזרת בית ופקידה ועד למרצה אינטלקטואלית פופולרית באוניברסיטת קולורדו.
ועל החיים האלה היא כותבת.
הסיפורים שלה הם פיסות גולמיות של מציאות ברוטאלית מחוספסת מחיי השוליים עם ניצוצות של רגעי חסד ורוך; סיפורים פוצעים, מדממים, נטולי פילטרים, מהולים בתובנות מופלאות והבלחות של שירה.
יחד, הסיפורים מחוללים אצל הקורא חוויה של רומן, כי לכולם גיבורה אחת, גם אם מופעיה שונים ומגוונים. הגיבורה הזאת היא אולי הסופרת, ואולי היא אנחנו.
"באדים שעל הזכוכית אני כותבת מילה. מה? את השם שלי? שם של גבר? הנרייטה?
אהבה? לא משנה מהי, אני ממהרת למחוק אותה לפני שמישהו יראה."
הצג פחות
הוספה למשאלות