המקרה המוזר של בת האלכימאי, תיאודורה גוס

המקרה המוזר של בת האלכימאי

המקרה המוזר של בת האלכימאי

תיאודורה גוס

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: דוב לדעת
שנה:
ספטמבר, 2020
אורך:
14:35:33
קריינים: עדי דרורי
מתרגמים: חמוטל ילין
קטגוריות: ספרים חדשים

ספרים חדשים

ספר קולי - ״המקרה המוזר של בת האלכימאי״ מאת תיאודורה גוס:
בעקבות מות אמה שהותיר אותה חסרת כול, מגלה מרי ג'קיל פרטים חדשים על עברו המסתורי של אביה המנוח. רמז אחד מסוים מעורר בה את החשד שחברו, אדוארד הייד, רוצח ידוע שנעדר זה שנים ונחשב למת, עשוי להיות בלונדון. בתקווה לזכות בפרס הכספי שהוצע למי שיסייע בלכידתו, מרי יוצאת למסע חקירות בעזרתם של הבלש הנודע שרלוק הולמס וידידו דוקטור ווטסון, ובדרך מתיידדת עם שורה של נשים חכמות ואמיצות שגורלן שזור בגורלה. יחד מנסות כולן לרדת לחקר התעלומה שעיצבה את חייהן.

המקרה המוזר של בת האלכימאי הוא ספר מתוחכם ומענג השואב את השראתו ממיטב הקלאסיקות הצג יותר הגותיות של המאה התשע-עשרה ומעניק להן נופך מודרני ומקורי בהתמקדו דווקא בנשים המופיעות בתפקידי משנה ביצירות המקוריות. זה אינו עוד עיבוד מחודש של הספרות הקלאסית והמוכרת אלא יצירה רעננה וייחודית המספקת הסתכלות מחודשת על נושאי מעמד, ניידוּת, רכוש ועצמאות כלכלית של נשים במאה ה-19.

זהו ספר הביכורים של תיאודורה גוס, סופרת פנטזיה עטורת פרסים, והראשון בסדרת ההרפתקאות המופלאות של מועדון אתנה. המקרה המוזר של בת האלכימאי זכה בפרס לוקוס לספר הביכורים 2018 ונכלל ברשימה הסופית לפרס נבולה לספר הטוב ביותר של אותה שנה.

"ניכוס מופתי של הנרטיב, המפגין שנינות ועומק מרשימים." – Publishers Weekly.
הצג פחות
הוספה למשאלות