הסיפור של גוגל, דייוויד א' וייז ומארק מאלסיד

הסיפור של גוגל

הסיפור של גוגל

דייוויד א' וייז ומארק מאלסיד

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: מטר
שנה:
מאי, 2021
אורך:
11:46:26
קריינים: שי סיני וילוז'ני
מתרגמים: תמי זילברג
קטגוריות: ספרים חדשים

ספרים חדשים

ספר קולי - ״הסיפור של גוגל״ מאת דיוויד א .וייז ומארק מאלסיד:

לפניכם הסיפור שמאחורי אחת מהצלחות העסקיות הגדולות של זמננו, אם לא הגדולה שבהן. מהדורה מעודכנת זו יוצאת לרגל עשרים שנה להקמתה של גוגל ומתבססת על מחקר קפדני וגישה ישירה למידע פנימי בחברה העוצמתית והגלובלית שידה בכול.

זהו סיפורה של חברת מדיה שנוסדה על ידי שני סטודנטים צעירים מאוניברסיטת סטנפורד, סרגיי ברין שנולד במוסקווה ולארי פייג' מהמערב התיכון של ארצות הברית. יחד הם בנו מנוע חיפוש שמטרתו היתה לאתר כל חלקיק של מידע באינטרנט, בחינם. בתוך שנים ספורות, מנוע החיפוש הזה שנקרא Google (משמעות המילה – הספרה אחת הצג יותר ולאחריה מאה אפסים) שינה את העולם כאשר חולל מהפכה בגישה למידע על כל דבר, לכל אחד ובכל מקום.

בימיה הראשונים היתה גוגל חברה דינמית שמיתגה את עצמה כמותג צעיר וקליל שבה עובדיה נעים בקמפוס על גבי קורקינטים. זו היתה תקופה של צמיחה מטאורית שבה הפכה גוגל לאחד המותגים הידועים והאהובים בעולם. בשנים לאחר מכן השתלטה גוגל על מרחב הפרסום באנטרנט ויצרה לעצמה הכנסות של מיליארדים, בין השאר על ידי פיתוח שיטת ה-Pay per Click (שלם לפי לחיצה). בדרכה רכשה חברות ומותגים כגון "יוטיוב", "וייז" ו"מוטורולה מוביליטי", נכנסה לתחום שירותי הענן וצמחה למעצמה גלובלית בעלת שווי של מעל טריליון דולר, כאשר שווי השוק שלה גדול יותר משווין של ענקיות כמו קוקה קולה, דיסני וּויזה גם יחד.

גוגל מוסיפה לצמוח ולהתפתח, אינה נרתעת מחיכוכים עם מדינות וממשלות, והעתיד אותו היא רואה הוא של יישום אינטליגנציה מלאכותית בכל רובד של חיינו (רפואה, צרכנות, עבודה), שימוש ברכבים אוטונומיים ויצירת תשתיות אינטרנט עצמאיות בכל העולם. כל אלה הם מהלכים אשר יעמידו את החברה בקונפליקט גדול יותר ויותר עם הסיסמה שהציבה לעצמה בתחילת דרכה – DON'T BE EVIL, אל תהיה רשע.

"מתעד את הלידה והצמיחה של גוגל, וכיצד היא הפכה לאחד התאגידים החשובים ביותר בהיסטוריה"

- New York Daily News

"היסטוריה מעולה."

- ביקורת הספרים של ניו יורק טיימס

"אם אתם רוצים לדעת כיצד הבחורים של גוגל נעשו עשירים וחזקים באופן שעולה על כל דמיון, אז הסיפור של גוגל הוא עבורכם."

- דיילי טלגרף

"מבט אל מאחורי הקלעים על הדרך שבה גוגל נעשתה עסק עולמי ותופעה תרבותית."

- The Star-Ledger

"אם מה שאתם רוצים זו עלילה ולא נתונים סטטיסטיים של דירוגי עמודים, הסיפור של גוגל הוא ההצעה הטובה ביותר שיש."

- The Baltimore Sun

"תחקיר ראוי... מלא גילויים מבפנים כבר מהעמוד הראשון... הסיפור של גוגל צולל עמוק לתוך ענקית החיפוש, עם הרבה מאוד פרטים מעניינים."

- PRWeek
הצג פחות
הוספה למשאלות