לאמץ אחות, אירית שטייף שושני

לאמץ אחות

לאמץ אחות

אירית שטייף שושני

מחיר: 21 ₪
הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד
שנה:
2018
אורך:
04:16:25
קריינים: תרצה ארבל
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״לאמץ אחות״ מאת אירית שטייף שושני:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש מאי בשנת 2018, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
'את זוכרת שאמרת שאת מקנאה בקארין, שהיא יכולה לריב עם האחים שלה ולך אין עם מי לריב?'
'אבל עם הגר אי אפשר לריב, כי היא לא אחות אמתית. היא זרה!'
התפרצתי לדברי אמא.
ביום בו מתבשרת שרית שחברתה הטובה קארין עוברת לגור בסן דייגו שבארה"ב, מגיעה לביתה ילדת אומנה בשם הגר. שרית מרגישה שהילדה החדשה רוצה לתפוס את מקומה של קארין. היא כועסת ומתעלמת ממנה.
הדאגה של הוריה להגר מקוממת אותה ו הצג יותר היא מנסה לגרום להם לוותר עליה. שרית מתנדבת לשמור על דוני, הכלבה של קארין, עד לשובה לארץ ומתנחמת בה. כשדוני נעלמת הגר מציעה את עזרתה לשרית.
החיפושים אחרי הכלבה מקרבים בין הבנות ויוצרים תפנית ביחסים ביניהן.
אירית שטייף שושני משלבת ביד אמן עלילה מושכת-לב, עם צפייה אל נבכי נפשה של בת נעורים: מצוקותיה הנפשיות של שרית מולידות בה קנאה וניכור כלפי ילדת האומנה המגיעה לביתה. אך אותן מצוקות מביאות גם לתפנית בנפשה ובעלילה. זו מתבטאת באמפתיה, בידידות ובניצניה של אהבת נעורים. הסופרת מגלה תובנות מעמיקות לגבי מרקם היחסים החברתיים הסבוך, הקשור בהפיכת ילדת האומנה לאחות מאומצת.
חוה עציוני-הלוי, פרופסור אמריטוס בסוציולוגיה (אוניברסיטת בר אילן) וסופרת
אירית שושני סופרת ומשוררת. בוגרת החוגים לתולדות האמנות ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ומוסמכת להוראה בחינוך העל יסודי. פרסמה ספרים לילדים, לבני נוער ולמבוגרים. אמא לשלושה בנים.
מבין ספריה:
מבוכים, השלג האחרון, שליחות מן הקוסמוס, מחול השפירית, כוכב ניצל פעמיים, לפרוש כנפיים
הצג פחות
הוספה למשאלות