ממזרת, מיכל פנקל

ממזרת

ממזרת

מיכל פנקל

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: עצמית
שנה:
2020
אורך:
07:15:43
קריינים: ריקי בליך
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - ״ממזרת״ מאת מיכל פנקל:
צחוק הגורל.
דווקא אני מבין כולם יצאתי ממזרת.
עם תעודות.
אני.

אל משרדי המועצה הדתית ברחוב חבצלת, לא רחוק ממגרש הרוסים, מגיעה נעמי עם ארוסה להירשם לנישואים. לתדהמתה, היא מסורבת. "תשאלי את אמא שלך – היא תגיד לך מה הבעיה," מפטיר לעברה הרב ומאלץ אותה לחזור אחורה בזמן.
בירושלים של תחילת שנות השבעים נקראת גברת רות לדירתו של אדון אברום, שהטלפון שברשותו משמש את כל תושבי השכונה, ומקבלת את הבשורה שתשנה את חייה. אגב כך פוגש בה בועז השכן. הוא אינו יודע דבר על עברה הפצוע, שתחילתו בעיר הולדתה בודפשט, עבר המטיל צל כבד על הקש הצג יותר ר העז שנרקם בין השניים.

גיבורות הרומן, נעמי ורות, מספרות את סיפורן הפרטי הנוגע ללב. אט-אט מתגלים החוטים המקשרים בין הדמויות - קורבנות של תפיסות חברתיות נוקשות, שהחמורה שבהן היא הממזרות.
ממזרת הוא סיפור על אהבה בלתי אפשרית השזור בהיסטוריה הרחוקה והקרובה, שמנהגים דתיים מימים ימימה שולטים בה כבשלהם. ובכל זאת שורות על הרומן כולו תקווה ואמונה בכוחה של האהבה, במעשי חסד ובקירוב לבבות.
בלשון עשירה וביכולת תיאור מסעירה מחיה פנקל דמויות, מקומות ואירועים, ולרגע אנו מתפתים להאמין כי היא הייתה עדה להם בזמן אמת, ואך זה מקרוב שבה מהם כדי לספר.
מיכל פנקל, עורכת דין, נשואה ואם לשניים. זהו ספר הביכורים שלה.
"לבד מכישרונה העצום, מיכל פנקל היא שליחה של חסד ואמת בעולם הזה, והספר הזה היה חייב להיכתב, להתפרסם ולהיקרא. אני מפצירה בכם ליטול אותו לידיכם. ובטוחני שלא תניחו אותו מן היד והלב עד לפסקת הסיום וימים אחריה."
איריס אליה כהן
הצג פחות
הוספה למשאלות