מפגרת, אריאנה הרוויץ

מפגרת

מפגרת

אריאנה הרוויץ

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: תשע נשמות
שנה:
דצמבר, 2021
אורך:
02:40:08
קריינים: עדי דרורי
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״מפגרת״ מאת אריאנה הרוויץ:

״מפגרת״ ממשיך את מלאכת הכתיבה יוצאת הדופן והנפיצה של אריאנה הרוויץ, מחברת רב-המכר ״תמות אהובי״. זהו מסמך ספרותי מסחרר, עתיר תעוזה, ארוטיקה וחייתיות. אנו מוזמנים לנסיעה במרחבי התודעה של אחת מאמניות הפרוזה המעניינות בימינו, ברכבת הרים מילולית שטסה קדימה בלי לוודא שקוראיה חגורים.

הרוויץ מטיחה בפנינו בפראות מערכת יחסים סבוכה; רצף תמונות, התרחשויות, פרגמנטים עשויים בשר חי. ״מפגרת״ היא נובלה על אם ובת: לא דמויות בעולם הממשי, אלא ישויות ערטילאיות בראשה של המספרת, אשר מתקשות לתקשר זו עם זו. אנו לא נבין אותן, אלא נרגיש אותן בגוף - כתובות ביד ע הצג יותר צבנית, שרועדת ופועמת במקצב אינטנסיבי.

״מפגרת״ היא נובלת חניכה עקומה, המוליכה אותנו אל מקורות ההשתוקקות האנושית. את הפרוזה של הרוויץ מפלחות מחשבות חדות כסכין, פסקאות טורדניות, תיאורים יומיומיים שהופכים להוריקן פנטסטי, למערבולת של מיניות בראשיתית, בלתי ניתנת לריסון. כתיבתה של הרוויץ לא מותירה לנו מרווח לנשימה; הסופרת, מקור האנרגיה המשתוללת, מושיבה אותנו בשורה הראשונה ומעלה לפנינו מחזה - ספק דיאלוג, ספק מונולוג - משובח ומסוכן כאחד.

אם בספרה "תמות אהובי" נתנה הרוויץ לקורא נקודת היאחזות, תחנות עצירה למנוחה, כאן, לאחר שלל פרסים, עיבודים תיאטרליים ברחבי העולם ומניפת יצירות מצמררות, הקוראים מתבקשים להחזיק חזק כשיוצאים לדרך.

ספר זה הנו הספר השמיני שבסדרת האספנים "ריזרב".
הצג פחות
הוספה למשאלות