סופה, ולדימיר סורוקין

סופה

סופה

ולדימיר סורוקין

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: לוקוס
שנה:
נובמבר, 2021
אורך:
05:51:48
קריינים: רודיה קוזלובסקי
מתרגמים: פולינה ברוקמן
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "סופה" מאת ולדימיר סורוקין:

ד"ר גארין, גבר נאה ורופא נמרץ, מוכרח להגיע לכפר מרוחק שמגפה מסוכנת מכה בו, כדי לשים לה קץ בעזרת החיסון שבידו. אבל בחוץ משתוללת סופה, ובלית ברירה הוא עולה על מגלשת שלג מוזרה המונעת בכוחם של חמישים סוסונים. הסופה מתעצמת, והדרך לכפר נהיית מסע רצוף אירועים דרמטיים וסוריאליסטיים, משובץ מפגשים יוצאי דופן.

כמו קלסיקונים רוסים לפניו, כגון צ'כוב, פושקין וטולסטוי, סורוקין לוקח נושא רוסי קלאסי – סופת שלגים – וכותב לו גרסה משלו. הוא משתמש במוטיבים של גוגול ובולגקוב לשרטט בווירטואוזיות את הקווים הדיסטופיים שיאפיינו הצג יותר את המעצמה הרוסית השוקעת. סופה היא יצירה סוחפת ומהפנטת. סורוקין שוב מלהטט בין סגנונות וסוגות, ובעודו מתכתב עם הקאנון המערבי הוא רוקח לנו סאטירה גאונית על הכיוון שנראה שכולנו הולכים בו

ולדימיר סורוקין נולד בביקובו, ליד מוסקבה, ב-1955. סופר, מחזאי, אמן וקולנוען, מחשובי הסופרים של רוסיה בימינו ומי שזכה לכינוי הקלאסיקון הרוסי בן זמננו. החל לפעול בחוגי האוונגרד המחתרתי במוסקבה בשנות ה-70 של המאה ה-20, ובזמן המשטר הסובייטי נאסרו עבודותיו לפרסום. לאחר הפרסטרויקה יצאו ספריו לאור, ולא פעם עוררו מחלוקות בשל הביקורת הבוטה כלפי המשטר הטוטליטרי. כתיבתו הסאטירית רוויה הומור מושחז ופרודיה על תרבות המערב ועל החברה הרוסית, והיא זיכתה אותו בפרסים רבים, בהם פרס בוּקר הרוסי והבינלאומי ולפרס פֶּן. סופה, שזכה בפרס בולשויה קניגה (הספר הגדול), הוא אחד מספריו המצליחים ביותר של סורוקין. הוא תורגם לעשרים וחמש שפות עד כה והוא ספרו השלישי הרואה אור בלוקוס אחרי מרק סוס (2018) ומנרגה (2019).
הצג פחות
הוספה למשאלות