עיטים ונבלות, יורם קניוק

עיטים ונבלות

עיטים ונבלות

יורם קניוק

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: ידיעות ספרים
שנה:
2006
אורך:
07:28:01
קריינים: יורם יוספסברג
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "עיטים ונבלות" מאת יורם קניוק:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש יולי 2006, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
ואז נשתררה דממה.
את השקט המשתרר לאחר סערת הקרב מפרים אדוני השמיים – העיטים – ספק שליחיו המיתיים של אל השמש, ספק שלוחיו הבוזזים, המבזים, של האתוס הציוני מקריב הילדים.
הגיבור המספר שוכב פרקדן בשדה הקטל ומנהל קרב תודעתי עם ציפורי הטרף.
מתוך הבנה שלמה ומאוחרת של מותר העיט על האדם, הוא משבש משפט מתוך בעיר ההרגה לביאליק – "היורה ירה והשוחט שחט והעי הצג יותר ט בז".
גיבור העיטים הוא בן דמותו של יורם קניוק, שהשתתף כשהיה בן שבע-עשרה ושמונה חודשים בניסיון ההשתלטות של כוחות מחטיבת הראל על נבי סנואל – ניסיון נפל שנהרגו בו שלושים ושמונה מחיילי החטיבה.
העיטים, חוויה ביוגרפית שהפכה לחוויה קיומית, הוא מסיפורי המלחמה החזקים ביותר שנכתבו בספרות העברית.
בנבלות מתמודד קניוק עם מלחמת השחרור מזווית ראייה אחרת.
במסגרת של קומדיה שחורה מתואר סיפורם המטורף-הזוי של שלושה פלמ"חניקים קשישים המנצלים את כישוריהם כלוחמים בדימוס ורוצחים עשרות צעירים וצעירות ברחובות תל אביב הבורגנית-מפוטמת-מושחתת.
מיהם הנבלות? אותם פלמ"חניקים צעירים לשעבר, ניצולי העיטים מהסיבוב הקודם, טורפי הצעירים בסיבוב הנוכחי? ואולי הנבלות הם צעירי העכשיו, שאינם זקוקים לסיפורי דה-מיתיזציה של הציונות כי את האידיאולוגיה הם רצחו מזמן, ועל בני מגש הכסף הם לא שמים גרוש.
עיטים ונבלות, צירוף חדש של שני חידושים, יוצא לאור לכבוד כנוס עולמי באוניברסיטת קיימברידג` במרץ 2006, המוקדש לחייו ויצירתו של יורם קניוק, מגדולי סופרי העברית בימינו.
הצג פחות
הוספה למשאלות