פרפטום מובילה, רן לוי

פרפטום מובילה

פרפטום מובילה

רן לוי

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: מעריב
שנה:
2007
אורך:
07:32:24
קריינים: רן לוי
קטגוריות: עיון

ספרים חדשים

ספר מוקלט - "פרפטום מובילה" מאת רן לוי:
גלגל שמסתובב מעצמו במשך חודשים ומהירותו לא מואטת אפילו לרגע... מנוע שמקור האנרגיה שלו הוא מי ברז רגילים... אוטובוס שמסוגל לנסוע מקליפורניה עד למדשאות הבית הלבן ללא תדלוק... מטוס שמנועו זקוק לטעינה נוספת רק אחת לאלפיים שעות טיסה...
צמד המילים הזה, פרפטום מובילה, הסעיר במשך מאות שנים דמיונם של מליונים: מכונה שפועלת מעצמה ללא השקעה של אנרגיה, לנצח. ממציאי המכונות המופלאות האלה הצליחו לשכנע נסיכים, רוזנים ומשקיעים תמימים, ולפעמים גם את עצמם, שגילו את הגביע הקדוש של ימינו: מקור אנרגיה נקי, זול ואינסופי.
ומן העבר השני נמצא תמיד המדען החשדן שיודע הצג יותר היטב שאין מכונה כזו, ויעשה הכל כדי להערים קשיים, להקשות קושיות ולחשוף את המרתף הנסתר שבו מסתתר הפועל שמסובב את גלגל המכונה שאמורה לפעול בכוחות עצמה. הוא לא ינוח ולא ישקוט עד שיעלה על התרמית, יגלה את נוכלותו של הממציא ויוקיע אותו.
ובתווך נמצא הציבור. נפעם ממראות הפלא שנגלים לעיניו וספקן גם יחד.
מהי האמת? האם יכולה להתקיים מכונה שתפעל מעצמה לנצח? האם הממציאים אכן ניסו לקקדם את המדע, לפתור את בעיית המחסור באנרגיה ולהושיע את האנושות, או שמדובר בנוכלים מתוחכמים, שרלטנים חסרי בושה, שרק מצאו דרך יצירתית לחלוב כסף, את כספם האחרון של המשקיעים התמימים?

בשפה קולחת ובהרבה הומור מתאר רן לוי את הניסיונות שנעשו במשך מאות שנים לפצח את הסוד המופלא. פרפטום מובילה הוא קודם כל סיפורן המרתק של הנפשות הפועלות- השרלטנים, התמימים והספקנים- וקורותיהן של המכונות המופלאות שבנו.
שלנצח לא יעבדו לנצח.
בקישור המצורף ניתן למצוא נספחים ואיורים שלא נכנסו לגרסת האודיו:

http://www.mediafire.com/view/fds8wyfhuck8i8l/Attachments_For_AudioVersion.pdf
הצג פחות
הוספה למשאלות