פשוטעור, יגאל סרנה

פשוטעור

פשוטעור

יגאל סרנה

מחיר: 35 ₪
הוצאה לאור: ידיעות ספרים
שנה:
2016
אורך:
06:08:37
קריינים: אורנה לביא פלינט
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״פשוטעור״ מאת יגאל סרנה:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים,נתניה ישראל, בחודש אפריל שנת 2017, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
בדירה בתל אביב חי גבר שחייו עלו על שרטון. בתוך פרידה מאהובתו הצעירה הקמה והולכת, הוא מביא לביתו את אמו וסועד אותה בימיה האחרונים. מה חשוף יותר מאהבת גבר לאישה? מה מטעין באדם את זרעי מותו שלו יותר מאשר פרידה מאמו ומאהובתו גם יחד?
שתיהן מפליגות. האחת אל קִצה והאחרת אל הרפתקת העתיד. הוא עוגן על החוף וחולק עם קוראיו את התהום. עורו נפשט, בשרו נחשף, עצביו מתוחים כמיתרים, עוד נגיעה ויפיקו את צליליהם המרהיבים או יפקעו. במהלך הצג יותר ארבע עונות נדחסים בתוכו כמו אבק שריפה, עצבות ומסירות, יתמות, אהבה ונטישה. ימיו נערמים ושנתו נודדת. הוא צולל לעומקם של דברים.
פשוטעור מגולל את מסעו הפנימי הכן וחורך הלב של גבר ברגעי משבר. מה שהוא כותב מתערבב בקטעים מיצירות ספרות שהוא קורא. כל אלה נאגרים בתוכו יחד עם זיכרונות רחוקים של מעשים ודיבורים ברחובות העיר, עם דיאלוגים שקטים בחדרים אפלוליים ונגיעות מקלדת ואותיות, נכתבים ביומן-הצלה ומסרבים להניח עד תום ימי האבל.
זהו מסמך פיוטי תיעודי, גלוי לב באופן יוצא דופן, שעתיד להבעיר בקורא את מדורות האובדן והגעגוע הפרטיים שלו.
יגאל סרנה, יליד תל אביב, עיתונאי חתן פרס סוקולוב וסופר חתן פרס היצירה לסופרים עבריים ע"ש לוי אשכול. בוגר מלחמת יום הכיפורים והחוג למדע המדינה. אב לשניים. גרוש משתיים. חיבר עשרה ספרים, בהם הביוגרפיה של יונה וולך, רומנים תיעודיים והדיסטופיה 2023. מרבה לנסוע. כותב באוקספורד. אוהב לשוחח. מתאהב.
הצג פחות
הוספה למשאלות