רעידת האדמה של הוגו, איתמר לוי

רעידת האדמה של הוגו

רעידת האדמה של הוגו

איתמר לוי

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: זמורה ביתן
שנה:
ינואר, 2016
אורך:
05:12:43
קריינים: אמיר אשר
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - "רעידת האדמה של הוגו" מאת איתמר לוי:
איתמר לוי, הסופר ומאתר הספרים הידוע, משתמש בדמותו האמיתית כדמות ספרותית בספר החדש שלו. הוא מופיע כאן כמחזאי שכותרת המחזה שלו זהה לכותרת הרומן שבו הוא משתתף. גיבור המחזה הוא הוגו, גבר כבן שבעים, ניצול שואה, המתפרנס ממכירת חפצים עתיקים. יום אחד הוגו מגיע לביתה של שכנתו, הנמצאת באותה שעה במקלחת, ומוצא מכשיר שמדמה רעידות אדמה. הוא מפעיל אותו, וכהרף עין הוא מוצא את עצמו בתוך חורבות חדר. הקשר היחיד שלו לעולם הוא יד של אישה שנגלית לו דרך חור ברצפה בחדר שבו הוא נלכד...
רעידת האדמה של הוגו הוא ספר נועז, עתיר דמיון, אלים ועדין, המתרחש ע הצג יותר ל קו התפר שבין הריאליסטי לבין האבסורדי.
הרומן הזה מופיע לאחר 20 שנים שבהן שמר איתמר לוי על שתיקה, ועכשיו, סוף־סוף הוא משמח את הקוראים שהתענגו על ספריו הקודמים, שזכו לביקורות מהללות וביניהם: כפות רגליה העדינות של המאדאם (1988); אגדת האגמים העצובים (1989); אותיות השמש אותיות הירח (1991) ואטיודים למורגנה (1996), שמנבא־מבשר את הרומן החדש.
הופעתו של רעידת האדמה של הוגו הוא אירוע חגיגי לכל מי ששמח ומתרגש מסיפורת ישראלית פורצת גבולות. זהו ספר מקורי,
קרנבלי־מתעתע וּוידויי חשוף, מפחיד ומצחיק.
יגאל שוורץ
איתמר לוי נולד ב־1956 ברמת גן. למד באוניברסיטת תל אביב במגמת משחק בחוג לתיאטרון, ושיחק בתיאטרון נווה צדק. ב־1993 הקים שירות ייחודי לאיתור ספרים. ב־2000 הוציא לאור את הספר ״מיומנו של מאתר ספרים״. לוי הוא משתתף קבוע בתוכנית הרדיו של ירון אנוש. הוא גם הבעלים של "חנות הספרים של איתמר".
ספרו הראשון, זליג מיינץ וגעגועיו אל המוות, יצא לאור בספריית פועלים ב־1985. זהו ספר שהקדים את זמנו במוקדיו התמטיים, ובסגנונו המהווה בבואה לשונית מרשימה לעידן הפוסט־מודרני. ספרו השני, כפות רגליה העדינות של המאדאם (1988) מגולל מעשייה סוריאליסטית, פיתוח של הדגם שהסתמן בספרו הראשון. בספרו אגדת האגמים העצובים (1989) יוצא גיבור הספר במסע בעקבות עברו של אביו, המתגלה כקצין אס־אס אכזרי. ספרו אותיות השמש אותיות הירח (1991) עוסק באינתיפאדה הראשונה, והוא כתוב בעברית המתערבבת בערבית. ספרו אטיודים למורגנה (1996) הוא רצף טקסטואלי מתפרץ, הנע בין הריאלי לפנטסטי בניסיון ללכוד את חווייתו הקדחתנית של נער מתבגר ברמת גן, ערב מלחמת ששת הימים ובמהלכה.
ספריו זכו לתרגומים לאיטלקית, לספרדית, לגרמנית ולצרפתית
הצג פחות
הוספה למשאלות