שטעטל, בייגל, בייסבול, שמואל רוזנר

שטעטל, בייגל, בייסבול

שטעטל, בייגל, בייסבול

שמואל רוזנר

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: כתר
שנה:
2011
אורך:
13:55:22
קריינים: שמואל רוזנר
קטגוריות: עיון

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "שטעטל בייגל בייסבול" מאת שמואל רוזנר:
שטעטל בייגל בייסבול: על מצבם הנורא והנפלא של יהודי אמריקה
מהדורה מיוחדת, המעודכנת לנתוני שנת 2016
אחרי 2,000 שנות גלות ורדיפות הם מצאו לעצמם מקלט בטוח. מדינה שבה הם יכולים לצעוד
זקופים ברחוב מבלי להתבייש בדתם ובאמונתם, לפסוע במסדרונות השלטון בגאווה, כאדונים בארצם, לשגשג מבחינה כלכלית כפי שלא שגשגו מעולם. תכירו את יהודי ארצות הברית של המאה .ה-21. יהודים של גולה, גולה כמעט מאושרת
אז מדוע לעתים נוצר הרושם שעוד דור או שניים ויהדות אמריקה תיעלם? קל מאוד להיות היום יהודי באמריקה, אבל קל לא פחות להפסיק להיות יהודי. נ הצג יותר ישואים מעורבים חדלו מזמן להיות טאבו. השייכות לדת, לעם, לשבט, לא נתפסת עוד בקרב יהודי ארצות הברית ככורח, אחדות גורל, גזירה קדומה, אלא כאופציה, אפשרות אחת מני רבות על המדף. וכך גם הקשר עם ישראל. אוי, ישראל.
ישראל, שעד לא מזמן הסתכלו עליה בגאווה מעורבת בשמץ רגשי אשמה, נתפסת בעיני יהודי ארצות הברית בעשור האחרון כמקום שמומלץ לבקר בו, אבל שאפשר גם לוותר על כל קשר אליו בלי להתנצל. אז איך זה שלמרות זאת היא עדיין מתפקדת כמכנה המשותף החזק ביותר של היהודים שם? ואיך זה שהמרשם הטוב ביותר שמחלקים מנהיגי הקהילה נגד התבוללות הוא עדיין נסיעה לישראל?
בעין סקרנית, ידענית ואוהבת מלווה שמואל רוזנר את סיפורה של יהדות ארצות הברית. סיפור שמתחיל בבדיחה, ממשיך במריבה, נגמר בבכי, או להפך. זה סיפורה המרתק של היהדות שבמראה שלנו. היהדות שהיתה יכולה להיות יהדותנו אילו עלו הסבים והסבתות שלנו על הספינה לניו-יורק במקום ליפו.
שמואל רוזנר הוא חוקר, עורך ועיתונאי. עמית בכיר ב"מכון למדיניות העם היהודי" בירושלים, ראש מחלקת ספרי העיון של הוצאת הספרים כנרת-זמורה-ביתן-דביר, בעל טור בעיתונים ״ניו יורק טיימס״, "מעריב" ו"ג´ואיש ג׳ורנל". מחבר הספר: ״היהודים: 7 שאלות נפוצות (דביר 2016)
הצג פחות
הוספה למשאלות