תמר כבר לא לומדת כאן, אורית רז

תמר כבר לא לומדת כאן

תמר כבר לא לומדת כאן

אורית רז

מחיר: 35 ₪
הוצאה לאור: דני ספרים
שנה:
ספטמבר, 2017
אורך:
02:59:30
קריינים: אורית רז
קטגוריות: ספרים חדשים
פרסים: מצעד הספרים תשע"ט

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״תמר כבר לא לומדת כאן״ מאת אורית רז:
תמר בת החמש-עשרה שמחה לקבל את מכתבה של בת דודתה גיטל, שבו היא מודיעה לה כי היא מבקשת לעלות מוורשה לישראל. אולם כבר למחרת היום פורצת טלטלה עזה בעולמה של גיבורת הספר המרתק והמרגש הזה.
לאחר תפילת הבוקר יוצאת מיס לנדאו, המנהלת המיתולוגית של בית־הספר "אוולינה דה רוטשילד" אל תלמידותיה, ודורשת מהן להפר שביתת מחאה של המוסדות היהודיים נגד הספר הלבן, ולהתייצב ללימודים ביום השביתה כרגיל. זוהי דרישה מקוממת, בלתי צפויה, שקשה להשלים אתה. תמר נקרעת בין ערכי הציונות, שבהם היא מאמינה, לבין אהבתה והערצתה למנהלת.
הימים ימי המנדט הבריטי, ותמ הצג יותר ר, החולמת על המדינה שבדרך, בוחרת לצאת נגד המנהלת גם במחיר המשך לימודיה בבית-הספר. מעתה ואילך משתנים חייה ללא הכר: היא מוצאת עבודה כמרכזנית בדואר, פוגשת את אהבתה הראשונה, וביחד הם מפגינים עוז רוח ונאמנות ללא סייג לערכי הציונות בשתפם פעולה עם המחתרת היהודית.
אורית רז היא סופרת מוכרת ואהובה שפרסמה כ־55 ספרי ילדים, נוער ומבוגרים. "תמר כבר לא לומדת כאן" זיכה אותה בפרס הדסה. ספרה ״מר זוטא ועץ התפוחים״ הגיע לראש מצעד הספרים. ״מזכרות מאיש השלג״ זיכה אותה בפרס זאב, ועל הספר ״ברווז ושמו געגוע״ זכתה בעיטור אנדרסן.
הצג פחות
הוספה למשאלות