מפעם לפעם, אליעזר יערי

ספר קולי - ״מפעם לפעם״ מאת אליעזר יערי:
מאז אמצע שנות התשעים של המאה הקודמת ועד היום, מדי יום שישי לפני כניסת השבת בארבע אחר הצהריים, משדרים ב "כאן" רשת ב' (וקודם ב'קול ישראל') את תכניתו של ירון אנוש, "קול שישי". זאת תכנית שנושבת ממנה חמימות, הקשבה, וסקרנות לספר ולצליל טבולים בנימת הגעגועים של הזמר היווני. זמן קצר לפני פרוץ האינתיפאדה השנייה באוקטובר שנת 2000, התחיל אליעזר יערי לכתוב את "מפעם לפעם" והוא משדר אותם מאז ועד היום. זמן קצר לאחר שידור הפינות הראשונות 'מפעם לפעם' היתה לשם דבר, קיר אחרון ונוקשה שמפריד בין היום יום הישראלי לבין ספינת הזמר היווני שמפליגה לתוך חמימות השבת.
משבוע לשבוע הייתה הפינה לקשה יותר, ספקנית, מחודדת, כזאת שנועלת את השבוע עם סימן שאלה שמונח בזהירות בין הקול העמוק של ירון אנוש לבין השיר קורע הלב של פוליקר. מתוך 1000 הפינות שכתב אליעזר יערי במשך 20 השנים האחרונות, 135 פינות נבחרות נמצאות בקובץ זה, כשהן נתונות בחיבוק מיוחד של התמונות של הצלם אלכס ליבק. השילוב בין הטורים הקצביים, המוסיקליים, לבין התמונות של רב האומן אלכס ליבק, בונה מחדש אבני דרך להתמצאות בהתרחשות החברתית פוליטית של ישראל בין שנת 2000 ושנת 2020. הספקנות וההומור של אליעזר וגם של אלכס, מבוססים על אהבת האדם ודאגה גדולה לשלומה של הארץ.
שבעה שערים לספר: מלחמה – קריעה – שבטים - כלכלה – הם – חוברהלה – העולם – ושוטף. את הספר כדאי לקרוא לאט, לשיעורין, לספוג את הצליל וגם את הכאב, ההופכים יחד לחוויה ישראלית מיוחדת במינה.
דומה שפרופסור דן לאור, שכתב את דברי המבוא לספר, סיכם את הדברים בצורה הטובה ביותר: ""מפעם לפעם" מזמן לנו שפע בלתי נדלה של רגעי התבוננות ומחשבה – כולם מבית היוצר של אליעזר יערי, שחולל טור עיתונאי הנוסק לא אחת לדרגה של פנינה ספרותית."

קניה מהירה

קניית הספר תתבצע באמצעות PayPal
חברת הסליקה המאובטחת בעולם